icon

ARTYN teatro misija - eiti artyn Žmogaus, naikinti ribą tarp scenos ir žiūrovo.


Parama

VšĮ Gedimino Šimkaus Teatras ARTYN

Adresas: V. Nagevičiaus G. 3, LT-08237 Vilnius

Įmonės Kodas: 305504391

Swedbank: LT827300010162234766

Turime Paramos Gavėjo Statusą Ir Galite Mūsų Veiklą Paremti 0,6 Arba 1,2% GPM.

Mūsu istorija

Esame teatras ARTYN, Klaipėdoje įkurtas režisierės Martos Vendland 2019 m. sausio 9 d. ir sėkmingai vystantys savo kūrybinę veiklą iki pat šios dienos. O gimėm mes iš režisierės Martos Vendland idėjos. Viskas prasidėjo 2017 m. gruodžio mėnesį, kuomet M. Vendland sukvietė suaugusiuosius į teatro būrelį, kuriame tiesiog „žaidėme teatrą“ per trenažus, pratimus ir etiudus. Visa ši trenažų, pratimų ir etiudų stadija truko apie vienerius metus ir jai pasibaugus – ėmemės dramaturginės medžiagos, bei pradėjome statyti pirmuosius spektaklius. Po sėkmingo šių spektaklių starto Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose pasiryžome svarbiam žingsniui: teatro steigimui. Ir taip atsiradome mes, ARTYN teatras, kurio misija eiti artyn žmogaus, artyn savęs pačių, artyn teatro ir artyn vieni kitų.


Per pimuosius teatro veiklos metus dovanojome klaipėdiečiams puikių premjerų ir tapome repertuariniu teatru, į savo spektaklius sutraukiančiu pilnas sales. Užmezgėme daug gražių ir kolegiškų santykių su vietinėmis įmonėmis ir verslais. Ko gero labiausiai galėtume išskirti draugystės ryšius su AB „Klaipėdos baldai“, AB „Smiltynės perkėla“ , kavine „10 Tiltų“, dienraščiu „Klaipėda“, radijo stotimi „RadijoGama“, leidykla „Tabula Nova“, reklamos įmone „Taka reklama“, Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos filialu ir Klaipėdos dramos teatru. Šie verslai, partneriai ir kolegos nuolat ir visomis išgalėmis remia ARTYN teatrą ir, svarbiausia, ne pinigais, bet produktais, idėjomis, savanorystės programomis, priemonėmis ir, tiesiog, pagalba, visada ir visur! Tokia draugystė reprezentuoja visą ARTYN teatro veiklą – dirbame vieni dėl kitų, dalinamės mintimis, idėjomis ir bendromis jėgomis ieškome galimybių visas šias mintis paversti realybe. ARTYN teatras finansinės paramos negauna iš niekur. Visi teatro finansai ateina iš į mūsų spektaklius parduotų bilietų. Tačiau užmegzti kontaktai su atvirų širdžių įmonėmis, įstaigomis ir verslais, bei individualiais asmenimis, kuria dar didesnę pridėtinę vertę ir augina mūsų veiklą.

ARTYN teatro trupę sudaro 20 aktorių ir 1 režisierė. Tačiau, būtina paminėti, jog šios trupės nariai yra matomi scenoje, o už jų stovi didžiulis būrys nematomų jų draugų, giminių ir artimųjų, kurie padeda teatrui augti ir vystytis. Trupės narių vyrai ir žmonos, draugai ir kolegos, netgi vaikai, prisideda savo darbu prie kiekvieno teatro spektaklio: gamina dekoracija, kuria ir siuva kostiumus, remia reklamos ir spaudos paslaugomis, padeda idėjų vystyme ir įgyvendinime, ir, svarbiausia, palaiko trupę nelengvame kūrybiniame kelyje. Taigi, akivaizdu, kad ARTYN teatras drauge yra ir savotiška ARTYN bendruomenė, pilna kūrybiškų, idėjinių žmonių, visuomet pasiryžusių dirbti savanorystės pagrindais ir prisidėti betarpiška pagalba, plečiant šio netradicinio teatro veiklą.

Nebūsime per drąsus teigdami, kad ARTYN teatras neturi analogų visoje Lietuvoje. ARTYN teatras, tai ne biudžetine, ne valstybinė, ne savivaldybinė ir ne projektinė kultūrinė įstaiga, nepriklausanti jokioms sąjungoms ir asociacijoms, gebanti vystyti veiklą praktiškai su 0 € biudžetu. Negi tai ne stebuklas XXI a.? Tikime, kad ARTYN teatras yra precedentas šiuolaikinėje visuomenėje, kurio varomoji jėga yra Meilė ir Tikėjimas, grįsti pagarba žmogui ir kultūrai.

ARTYN teatras yra svajonių išsipildymo vieta, tiek jo nariams, tiek jo žiūrovams, pasiilgusiems klasikinio, tikro ir nesuvaidinto teatro magijos, kurią kuria tikri ir nesuvaidinti žmonės. Kviečiame mus atrasti ir drauge keliauti po nepaprastą ARTYN teatro kuriamą pasaulį!